Soms zou ik het graag voor het zeggen hebben in Gulpen-Wittem. Ik lees en hoor wel eens over grootse plannen in de bouw, een miljoenenproject of afbraak van een waterige voorziening. Het zijn politieke kwesties. Daar brand ik mij niet aan op HalloHeuvelland. Daar zijn petities voor die ik van harte ondersteun. Op HalloHeuvelland ben ik meer van de burgerinitiatieven over mooie projecten met veel gezelligheid en good feeling.
Ik las laatst over een Knarrenhof elders in Nederland. Ik zag foto's van grijze knarren, vrouwen en mannen gezellig koffie drinken op een gezamenlijk terras. Samen leven in een hofje of straatje, apart and together. Een paar jongeren erbij voor de boodschappen.
Ik zag mijzelf al zo wonen ergens langs de Geul of de Timpaantuinen. Een mooi verbouwd paleisje. Een soort residentie waar wij als grijze zonnekoningen onze dagen zouden kunnen slijten. Pootjebaden in een kleine vijver en een tropisch bubbelbad in de tuin. Als ik het voor het zeggen had kwam dat in Gulpen-Wittem van de grond. Er is een landelijke organisatie die wel wil komen helpen om het voor elkaar te krijgen.
Ook in Gulpen-Wittem wonen grijze knarren die hun huizen wel willen verlaten of verkopen om in een comfortabel en genoeglijk hof te gaan wonen. Ik sprak erover met een plaatselijk persoon en werd op de vingers getikt. Er wordt al een levensloopbestendig complex gebouwd in de hoofdplaats, drie etages hoog, speciaal voor geindiceerden. Een Knarrenhof is een andersoortige voorziening. Je indiceert jezelf daarvoor.
Het lijkt ons wel wat. Nu nog niet maar over een paar jaar. Het duurt wel even voor zoiets van de grond komt. Wij hebben ons alvast ingeschreven. Neem een kijkje op hun website als je geïnteresseerd bent: Knarrenhof
Daar wordt het wat serieuzer gebracht dan ik deed.
✒️ Alberdina Calsbeek
📷 Timpaantuinen AC
📸 Hofje Mijnknar