Vanochtend maakte SBS 6 op de Gulperberg en bij het Sophianum opnames over de 100K Challenge waarvoor gymdocent Frans Lipsch tijdens deze lockdown bijna 300 leerlingen en hun familieleden heeft weten te strikken. Zij zijn de uitdaging aangegaan om vóór 17 januari minimaal 100 km te wandelen of hardlopen. Een sfeerimpressie daarvan is vanavond in de uitzending van Hart van Nederland Laat te zien (tussen 22.30 en 23 uur).
Frans Lipsch haalt al jaren regelmatig met grote fysieke events voor leerlingen de media voor Sophianum. Ook dit jaar weer. “Nu leerlingen door corona niet naar school kunnen gaan, is voor hen de verleiding groot om vanaf de bank vele uren per dag te netflixen of te gamen. Deze 100K Challenge is een heel goed en gezond alternatief. Frisse lucht en beweging is in deze tijd belangrijker dan ooit.”
Om de deelnemende leerlingen extra te motiveren zijn er diverse klassementen opgesteld voor de langste afstand, de snelste loper en de leerling met de meeste hoogtemeters. Net als bij voetballers, wielrenners en andere atleten wordt namelijk elke dagprestatie tot in details vastgelegd door de bekende Strava app.